Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 22/02/2018 - 08:15

  У Великій Лепетисі здавна є безліч проблем з водопостачанням. Існуюча система водогону, якою користується все селище, надто зношена і знаходиться в аварійному стані, тому не задовольняє потреби населення за обслуговуванням і якістю. Труби пошкоджено корозією, вони часто виходять з ладу, що призводить до втрат води та великого дискомфорту мешканців з приводу її відсутності. Це питання, нажаль, не вирішувалося протягом десятиліть і все частіше потребує нагального втручання. Причин такого стану водопостачання та шляхів їх вирішення багато.
  При будівництві водогону у Великій Лепетисі близько сорока років тому не враховувалась  така велика потреба у кількості води, яка склалася на сьогоднішній день. Близько 60% населення  займається промисловим вирощуванням городини: картоплі, часнику, томатів, тощо (це підтверджується відео знятим у 2017 році квадрокоптером https://www.facebook.com/VLselrada/videos/663545607177895/), бо у нинішніх умовах – це основний дохід  з якого вони живуть. За такий значний термін експлуатації водогону наріст на стінках водопровідних труб складає до 3 см, а тому дуже впливає на якість питної води. Крім того, велика частина водогону побудована з азбестових труб, які у сучасному світі заборонені для використання, бо приносять шкоду для здоров’я людини.
  Селищний голова, маючи сучасний погляд на речі, у своїй роботі вирішення даної проблеми ставить на перший план. Тому, з початку 2018 року розпочато роботи з повної реконструкції водопостачання у нашому селищі. Вони включають чотири етапи:

  • технічне обстеження системи водопостачання сертифікованим кваліфікаційним експертом (який входить в союз експертів України);
  • проведення робіт по розрахунку та складання гідравлічної схеми водопостачання;
  • розробка самого проекту реконструкції системи водопостачання;
  • проведення відповідних робіт по реконструкції.

Перший етап уже проведено. Експерт надав наступний висновок: «Система водопостачання смт Велика Лепетиха децентралізована - утворена з двох незалежних водопровідних мереж, у північній і південній частині селища. За призначенням ця система господарсько-питна спільно з протипожежною. Кожна з водопровідних мереж має багатостороннє живлення від артезіанських свердловин, розташованих, в основному, в прибережній (зниженій) частині селища. Для регулювання напору у верхній частині селища, в декількох місцях на кожній з мереж розташовані водонапірні башти. Водопровідна мережа здебільшого виконана з азбестоцементних труб Ду 100 і Ду 150. Існуючий стан: В даний момент система функціонує умовно. Часті пориви, недостатній вільний напір у верхній частині селища. Водопровідні колодязі і колодязі з пожежними гідрантами НЕ обслужені і навіть невідомо їх точне розташування. Виконавча документація у експлуатуючої організації відсутня. Стінки водонапірних веж мають наскрізну корозію».
  Усі вищезазначені роботи потребують дуже великих коштів. На проведення експертизи та розробку проекту будуть залучені кошти місцевого бюджету, але саме будівництво водогону  для селищного бюджету є не підйомним.  Тому, на цьому етапі селищний голова, маючи великий оптимізм,  проводить безліч зустрічей з керівництвом області, з обласними та районними депутатами, з метою залучення коштів з бюджету держави.