Надіслав: Селищна рада , дата: Пон, 20/02/2017 - 21:59

28 років минуло з тих пір, як закінчилася неоголошена війна в Афганістані. Минає день за днем, змінюється та йде далі своїм плином життя. Але попри все й досі не залишають пам'ять важкі спогади. Незабутній повоєнний біль, відтворений сьогодні у піснях і поетичному слові, назавжди відгукуватиметься в серці нашого народу.

 Традиційно 15 лютого у Великій Лепетисі відзначають День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Розпочались урочистості покладанням квітів та вінків до пам’ятника воїнам-афганцям. Голова спілки  ветеранів Афганістану Василь Вдовиченко привітав усіх присутніх, розказав про ті страшні сторінки історії, які змусили в свій час змінити життя та світогляд не однієї родини.

Опісля, щоб вшанувати учасників бойових дій на території інших держав, жителі селища зібралися у малому залі районного Будинку культури. Артисти районного будинку культури, Князегригорівського будинку культури, та вихованці дитячої школи мистецтв душевними піснями і поетичними рядками підтримали теплу атмосферу свята.

Звучали слова вдячності від голови спілки  ветеранів Афганістану Василя Вдовиченка, голови районної державної адміністрації Світлани Кумановської, голови районної ради Тетяни Верховської, секретаря селищної ради Наталії Троцан. Також привітав присутніх директор музею Микола Марченко та учасник бойових дій Євген Коноваленко.

Покоління воїнів-афганців пройшло кривавими дорогами афганської війни  залишаючи на них життя і біль втрат. З тієї війни вийшли люди, які вирушали на неї у зовсім юному віці, не розуміючи, куди потрапляють. За короткий термін вони стали чоловіками і запеклими воїнами, іноді не за віком сивими, з бойовими нагородами, але ще зовсім хлоп'ячою душею. Афганістан однозначно змінив людей. Когось безповоротно покалічив фізично або морально, когось змусив повністю змінити погляди на життя, та змінилося все. Сьогодні це дорослі, мужні люди, які з гідністю виконали свій інтернаціональний обов’язок, та являються прикладом героїзму, бойової витримки і відваги. З нагоди свята Голова спілки  ветеранів Афганістану Василь Вдовиченко вручив воїнам-інтернаціоналістам почесні  грамоти. Також подяками Херсонської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану нагородив селищного голову Миколу Сінькевича, голову районної адміністрації Світлану Кумановську, Володимира Дякова.

Летять, відлітають у вічність роки, скільки б їх не минуло, не зітруть у народній пам'яті імена воїнів-афганців. Усі присутні в залі вшанували загиблих хвилиною мовчання, схилили голови перед світлою пам'яттю тих,  хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя.

Микола Сінькевич та Павло Кононенко спонсорською домогою посприяли організації обіду ветеранам-афганцям.