Надіслав: Селищна рада , дата: Птн, 28/08/2020 - 15:39

26 серпня, з розгорнутою консультацією з приводу підготовки до утворення об’єднаної громади, до селищної ради завітали представники Херсонського Регіонального відділення Асоціації міст України: виконавчий директор Лариса Оленковська, регіональний консультант з бюджетних питань Марія Кривецька. У зустрічі з ними взяли участь селищний голова Микола Сінькевич, сільські голови рад, які в майбутньому входитимуть до складу новоствореної ОТГ, представники органів виконавчої влади, апаратів місцевих рад. (Варто зауважити, що Великолепетиська селищна рада, є членом АМУ, в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», тому селищний голова Микола Сінькевич постійно підтримує зв'язок з представниками асоціації).

Невдовзі у країні відбудуться місцеві вибори. Що чекає на Великолепетиську громаду після цього, з якими труднощами та питаннями доведеться зіштовхнутися обговорювали на зустрічі. Зокрема, у ході спілкування, підняли тему прийдешньої  виборчої кампанії до місцевих рад, розглянули питання інвентаризації об’єктів нерухомості комунальної форми власності, питання забезпечення виконання місцевих бюджетів поточного року та планування спільного бюджету на 2021 рік. Йшлося і про те, як підготувати громади та конкретні колективи до процедури об’єднання. про набуття нових повноважень, організацію якісних послуг населенню, тощо. Консультанти розповіли також про долю вже затверджених ставок податків,  про орієнтовний штатний розпис, який дозволить забезпечити виконання всіх повноважень по всіх населених пунктах громади, адже населення не повинно відчути складнощів перехідного періоду. Селищний голова Микола Сінькевич висловив побоювання та підняв питання щодо подальшої долі виготовлених проектів, інших ще не завершених процедур після виборів, адже на них потрачені великі кошти.

Отож, на завершення усі присутні були спільної думки – восени, після завершення реформи децентралізації, усі громади будуть в рівних умовах. Нагадаємо, що у Великолепетиському районі у відповідності до Перспективного плану формування територій громад області мають утворитися 2 ОТГ – Великолепетиська та Рубанівська. До селищної ОТГ, окрім селищної ради, увійдуть Катеринівська, Князе-Григорівська та Малолепетиська ради із загальною чисельністю населення понад 12 тисяч осіб.

Селищний голова Микола Сінькевич та інші учасники заходу подякували Регіональним консультантам за зустріч, великий об’єм такої актуальної та важливої на сьогоднішній день інформації, за надані розгорнуті відповіді на усі хвилюючі запитання. Крім цього, Микола Вікторович висловив подяку за постійну підтримку і допомогу у вирішенні багатьох нагальних питань під час співпраці з селищною радою.