Надіслав: Селищна рада , дата: Втр, 23/06/2020 - 08:46

Усі ми часто нарікаємо на бездіяльність чи недостатню роботу влади щодо надходжень в бюджет. Водночас, ставимо вимоги до ремонту доріг та освітлення селища, встановлення дитячих майданчиків, благоустрою тощо.

З огляду на це, хочеться зазначити, що кожен із Вас, шановні жителі, може зробити свій вклад у розвиток нашого селища. Мова йде про дуже простий але обов’язковий крок – вимагати чек при купівлі підакцизного товару. Значна частина алкогольних та слабоалкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів продається без чеків, відтак, місцевий бюджет не доотримує значних сум, а це ті кошти, за які потім утримуються садочки, фінансується  утримання доріг, освітлення, тощо.

Купуючи підакцизну продукцію і беручи при цьому чек, Ви збільшуєте надходження не в «скарбничку» приватного підприємця, а в бюджет свого селища. Адже у ціну кожної пляшки алкогольного напою, кожної пачки тютюнових виробів включено 5% акцизного податку, який продавець підакцизних товарів зобов’язаний перераховувати до місцевого бюджету.

(Акцизний податок — це непрямий податок на споживання підакцизних товарів (продукції), що включається до ціни таких товарів (продукції)).

Тож кожна копійка, гривня, отримана від реалізації акцизного товару, інвестується у розвиток Великої Лепетихи.

Деякі підприємці часто продають алкоголь та тютюнові вироби не видаючи чека, отже 5 % від продажу таких товарів не сплачують до місцевого бюджету, а залишаються реалізатору продукції.

Нагадуємо і підприємцям, що продаж алкогольних і тютюнових виробів повинен  обов’язково супроводжуватися видачею чеків. Прослідкуйте аби ця вимога сумлінно виконувалась у ваших магазинах.

Кажуть: «Копійка гривню береже», тож, вимагайте чек на підакцизні товари. Зробіть свій внесок у розвиток Великої Лепетихи!