Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 21/11/2019 - 08:17

15 листопада у м. Нова Каховка відбувся виїзний семінар-консультація для представників органів місцевого самоврядування, проведений регіональними консультантами Асоціації міст України в Херсонській області у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС. Селищний голова Микола Сінькевич, заступник голови Олег Кислий, землевпорядник селищної ради Ольга Рябченко  взяли участь у заході разом з іншими головами міських, сільських та селищних рад, в т.ч. ОТГ, заступниками, фінансистами, юристами, землевпорядниками, спеціалістами архітектурно-містобудівних підрозділів з декількох районів Херсонської області.

Серед ключових питань, які розглядалися, були роз’яснення щодо нового в законодавстві та набуття нових повноважень громадами в архітектурно-будівельній сфері, землевпорядкуванні. Про це розповів головний архітектор області, начальник управління архітектури та містобудування Херсонської облдержадміністрації Григорій Ходін. У ході обговорення селищний голова Микола Сінькевич підняв питання стосовно фінансування та спрощення дозвільної системи при реалізації проектів. На сьогоднішній день у селищній раді є ряд виготовлених проектів на доволі велику суму коштів, однак  далі діло не йде, адже фінансів на їх подальшу реалізацію у місцевому бюджеті бракує. Шкода, але найбільш віддалені райони держава фінансує за остаточним принципом, а повноважень додають дедалі більше.

Не менш важливим на семінарі виявилося і детальне обговорення новацій в бюджетній сфері, ухвалених змін до Бюджетного кодексу та прийнятого Держбюджету-2020. Регіональний консультант АМУ з бюджетних питань Марія Кривецька  поінформувала про головні напрямки, відстояні Асоціацією міст України в дохідній частині формування бюджетів. Головна з перемог – продовження зарахування частини акцизного податку до місцевих бюджетів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на одному з засідань, проведеного Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України йшла мова про необхідність зберегти та продовжити механізм зарахування частки акцизного податку з пального до місцевих бюджетів з метою недопущення втрат. Варто вкотре зауважити, що у Великій Лепетисі за останні роки ситуація з акцизом склалася не найкращим чином. Для порівняння: за 2017 рік до бюджету селищної ради надійшло 5 282 000 грн. акцизного податку за пальне, за 2018 рік сума податку склала 2 905 000 грн., станом на 01.10 2019 року фактично надійшло 1 958 100  грн. (план 2 522 200 грн.). Тобто з кожним роком, в частині акцизного податку на пальне місцевий бюджет втрачає все більше і більше, а обсяг таких втрат, на жаль, не покривається обсягом коштів, необхідних на  розвиток селища, утримання підпорядкованих дошкільних закладів освіти, підтримку комунального господарства, ремонт доріг, тощо. Отож, новина про продовження зарахування частини акцизного податку до місцевих бюджетів є дійсно гарною.  

Продовжуючи тему бюджету варто зазначити, що йшлося про виклики перед органами місцевого самоврядування, розподіл повноважень та їх фінансове підкріплення, навантаження на місцеві бюджети. Увага акцентувалася і на необхідності виваженого підходу до планування розвитку територіальних громад, формування спершу планів соціально-економічного розвитку, а потім вже бюджетів.

Учасники мали можливість поставити свої хвилюючі запитання та отримали відповіді на них. Усі присутні та селищний голова Микола Сінькевич особисто щиро подякували Асоціації міст України, членам правління цієї організації, а також Херсонському регіональному відділенню АМУ за постійну підтримку, послідовну, принципову та виважену позицію з відстоювання інтересів громад.