Надіслав: Селищна рада , дата: Птн, 10/05/2019 - 18:53

В дні травневі, мріями багаті, 
Коли щастя хлюпає з пісень, 
Ми щороку зустрічаєм свято - 
Перемоги радісної день
В. Симоненко

9 травня з нагоди світлого свята Дня перемоги жителі Великої Лепетихи зібралися разом, щоб згадати подвиг наших славних дідів та прадідів, відзначити 74-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Традиційно урочистості розпочалися святковим маршем від центральної площі селища до Обеліска Слави, біля якого відбувся мітинг-реквієм. З урочистою промовою до усіх присутніх звернулися голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, голова районної ради Тетяна Верховська, селищний голова Микола Сінькевич, директор комунального закладу «Великолепетиський районний народний краєзнавчий музей імені О. І. Ціпко» Микола Марченко, які привітали ветеранів та односельців зі святом, побажали довгих років життя, миру та злагоди. З нагоди Дня перемоги  керівники селиша та району відзначили грамотами та подяками ветерана Другої світової війни Г. П. Горішнього, учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції.

Під час заходу вдячно вклонялися ветеранам.  На їх грудях – ордени за мужність та відвагу. А в руках – квіти.  Ветеран Другої світової війни Г. П. Клиба звернувся до молодого покоління зі словами настанови, закликав молодь рівнятися на героїв минулого заради щасливого майбутнього. Школярі подарували ветеранам квіти, а після панахиди настоятеля Свято-Миколаївської церкви протоієрейя Василя Шмигельського  відбулося покладання вінків та квітів до меморіалу «Вічний вогонь», на воду Каховського водосховища спустили вінки пам’яті.

Світлу пам’ять героїв, які полягли на полях Другої світової війни, присутні вшанували хвилиною мовчання. По завершенню мітингу бажаючі мали змогу пригостилися смачною кашею від селищної ради.

У весняних квітах втопають всі солдатські обеліски, меморіали, в яких покояться загиблі у роки Другої світової війни. А це означає, що пам’ять народна жива і подвиг загиблих – не забутий.