Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 25/10/2018 - 15:16

Традиційно з приходом теплої погоди, на зміну зимнім холодам, Велику Лепетиху  затягує білий, їдкий туман. То роблять свій вагомий внесок в екологічне забруднення довкілля мешканці селища, які масово спалюють сухе листя і сміття. Зараз на вулиці осінь, тож ввечері інколи навіть неможливо відчинити вікно. Тепла безвітряна погода сприяє тому, що увесь дим накопичується просто по всьому селищу, заважаючи людям дихати. Проте, мабуть мало хто знає, що спалювання у себе на обійсті сухого листя чи трави може обернутися чималим штрафом. Адже це є грубим порушенням державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – відповідно до ст. 152 КупАП тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше великолепетисьці соромилися заявляти на своїх сусідів, тим самим постійно скаржилися і продовжують скаржитися на їдкий дим. Але тепер, коли ситуація в цілому катастрофічна, закликаємо не мовчати, та повідомляти про випадки паління опалого листя і сміття  до поліції.

Шановні жителі селища, якщо не хочете більше 1000 гривень штрафу – припиніть розводити їдкі вогнища! Подумайте про здоров’я своє та своїх односельців, про екологічний стан рідного селища. Альтернативою спалювання листя є його компостування, що безпечно та не шкодить здоров’ю людей і довкілля.