Надіслав: Селищна рада , дата: Втр, 11/09/2018 - 10:14

З 03 по 12 вересня 2018 року військовослужбовці роти територіальної оборони із Великолепетиського району (працівники селищної ради, органів державної влади,  трудових колективів) у складі 124-ї окремої бригади територіальної оборони Херсонської області проходили навчання в Іванівському районі під гаслом: «Захисти свій дім – захисти Україну».

Відразу після приїзду відбулося поселення, розподіл на відділення за родами військ та призначення командирів відділень. Пізніше всі призовники склали присягу до військової служби на вірність Українському народові. Окрім того, перед початком планових тактичних навчань, особовий склад війська територіальної оборони благословив отець Тимофій та відправив молебень за Україну.

Протягом навчань бійці відпрацьовували навички патрулювання населених пунктів, встановлення та облаштування блокпостів, виконували практичні завдання щодо охорони важливих соціальних об’єктів. Також на полігонах Іванівського району  відпрацьовували навички у стрілецьких та тактичних навчаннях.

Впродовж усього періоду підготовки військові тактичні навчання 124-ої окремої бригади територіальної оборони на Херсонщині проводились на території Білозерського (с. Кізомис, Микільське), Олешківського (с. Раденськ), Генічеського (с. Генічеська Гірка), Іванівського (с. Українське), Скадовського (м. Скадовськ) районів.

Довідково: Війська територіальної оборони (ВТрО) — резервний компонент Збройних сил України, призначений для територіальної оборони, який розпочав формування з 2014 року. Підпорядковується управлінню територіальної оборони Головного оперативного управління Генерального Штабу збройних сил України. У Херсонській області підготовка загонів територіальної оборони з числа мешканців усіх районів під керівництвом оперативного командування «Південь» розпочалася у 2017 році і цього року, 9 вересня, відзначатиметься річниця проведення таких військово-підготовчих заходів. Серед завдань військ територіальної оборони: охорона органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об’єктів та комунікацій, розгортання та несення служби на блокпостах, боротьба з диверсійно-розвідувальними силами супротивника, антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та мародерами, підтримання безпеки та правопорядку на відповідній території (районі, місті), організація руху опору та (або) партизанських загонів – у разі, захоплення противником території відповідальності, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру в мирний час.