Надіслав: Селищна рада , дата: Птн, 17/08/2018 - 10:24

У  сучасних умовах формування ринкової економіки важливою та дуже актуальною є проблема легалізації зайнятості населення та заробітної плати. Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців нашого району працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в «конвертах».

На жаль, в районі почастішали такі випадки неофіційного працевлаштування – без оформлення запису в трудовій книжці та укладання трудового договору. Але пам’ятайте! Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Під загрозою стає не тільки гідне пенсійне забезпечення на старість, але й інші соціальні виплати. Отримуючи неофіційну заробітну плату, працівник повністю беззахисний перед роботодавцем.

Через несплату єдиного соціального внеску і податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Якщо сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Розпорядженням голови Великолепетиської РДА №102 від 11.04.2018 року створено постійну діючу районну робочу групу з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, яка в даний час активно здійснює перевірки суб’єктів господарювання. Результати роботи будуть надалі висвітлюватися для ознайомлення населенню.

Тож шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства, вимагайте від роботодавця офіційного працевлаштування.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність. Під час перевірки роботодавців, у разі виявлення порушення інспектор з органу Держпраці буде виписувати та  направляти в суд протокол постанови про накладання адмінштрафу