Надіслав: Селищна рада , дата: Втр, 05/06/2018 - 13:12

Повідомляємо Вам, що 11 червня 2018 року на базі КП «Великолепетиська центральна районна лікарня»  з восьмої години ранку відбудеться черговий День Донора. В організації заходу братимуть участь працівники Каховської філії КУ «Херсонський обласний Центр Служби Крові України»,  КП “Великолепетиська ЦРЛ”, КП «Великолепетиський ЦПМСД» за сприянням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Служба крові — це важлива ланка системи охорони здоров’я, яка забезпечує її повноцінну роботу у «мирні» будні і в надзвичайних ситуаціях, а отже є стратегічним гарантом безпеки країни. Це розуміють у всьому світі й дбають про те, щоб вона як найповніше відповідала сучасним реаліям.

 

Потреба в донорській крові виникає у людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями. Такими як: важкі опіки, недокрів'я, значна втрата крові в результаті травми, аварії, операції, гнійно-септичні захворювання, важке проходження пологів тощо. Цей список, звісно, не є вичерпним. Втішає, утім, той факт, що одна доза донорської крові може врятувати аж три життя.

Донором крові може бути будь-яка здорова людина віком від 18 років, яка не має протипоказань. Відповідно до Закону України про донорство крові та її компонентів верхньої межі віку немає. 

Крім того, медики запевнюють, що регулярне донорство – це профілактика серцево-судинних захворювань, подагри, атеросклерозу, ожиріння. Регулярна здача крові омолоджує організм, покращує роботу імунної системи, підшлункової залози, печінки та інших органів травлення.

Здавати кров узагалі безпечно?

На сьогодні донорство крові — абсолютно безпечна процедура. Для взяття крові використовують лише одноразові та стерильні системи, індивідуальні для кожного донора.

Згідно ст. 6. Закону України «Про Донорство крові та її компонентів» керівники  підприємств,  установ, організацій зобов'язані сприяти установам та закладам охорони здоров'я  в  роботі  по залученню громадян до лав донорів.

Прошу Вас довести дану інформацію до відома працівників підпорядкованого Вам закладу.

Медичні працівники Великолепетиського району закликають людей проявляти милосердя і ставати донорами крові.