Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 10/09/2020 - 14:39

 Великолепетиське міжрайонне управління держпродспоживслужби  інформує, щодо початку проведення осінньої компанії з пероральної імунізації 2020 року. Імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною з літаків.

     Вказані заходи проводяться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2020 рік,  задля створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

     Розповсюдження принад з вакциною відбуватиметься повітряним методом над лісовими та польовими угіддями району, поза територіями населених пунктів та водойм.

     Принада є безпечною для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна (на фото). Усередині принади знаходиться капсула з вакциною проти сказу. 

    Прохання до жителів та гостей району:

    -  при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;

    -  застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною, гратись ними заборонено;

    - не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

    Довідково:

    Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується  смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також  єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки й коти.