Надіслав: Селищна рада , дата: Пон, 09/09/2019 - 16:12

Останнім часом тема створення об’єднаної територіальної громади розвернулася  не на жарт. У селищі активно ведеться обговорення пропозиції Малолепетиського сільського голови Максима Колокота об’єднатися в одну громаду з адміністративним центром у селі Мала Лепетиха. Звісно думки різняться. Тим часом, щодня у нашому селищі розповсюджується багато неправдивої, перекрученої та спаплюженої інформації, безліч чуток, які абсолютно не відповідають дійсності.
   Саме тому, з метою об’єктивно та конструктивно обговорити ситуацію, яка склалася, 5 вересня, селищний голова Микола Сінькевич запросив на робочу зустріч депутатів, членів виконавчого комітету селищної ради.
   Під час обговорення абсолютно усі присутні висловили думку та бажання зберегти район цілим, крім того, вирішили недоречним погоджуватися на пропозицію Малолепетиського сільського голови, щодо об’єднання з адмінцентром у Малій Лепетисі.
   Депутат селищної ради від виборчого округу №25  Юрій Рогачов повідомив присутнім, що провів на своєму окрузі своєрідні збори та дізнався думку населення у вказаному питанні. Селищний голова Микола Сінькевич звернувся до всіх депутатів з проханням провести такі зібрання жителів і на їх округах,  з перших уст дізнатися думку громади, аби на найближчій позачерговій сесії прийняти вже дійсно зважене рішення. Крім того Микола Вікторович закликав не робити поспішних висновків та не вестися на провокації: Велика Лепетиха була, є і буде центром нашої громади.
  Слід зауважити, що селищним головою та депутатами селищної ради був направлений лист в Херсонську ОДА, у
правління розвитку місцевого самоврядування та територіальної організації влади Департаменту економічного та регіонального розвитку обласної державної адміністрації з пропозицією зберегти в перспективному плані у Великолепетиському районі Великолепетиську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром спроможної територіальної громади у Великій Лепетисі. (Лист додається нижче)
  Нагадаємо, що згідно нової редакції проекту перспективного плану формування території громад Херсонської області Великолепетиський район є однією громадою. Крім того, на сайті Урядового порталу міністр розвитку громад та територій Альона Бабак зазначає, що «Поступово ми будемо відходити від добровільного об’єднання громад і переходити до об’єднання за перспективними планами. Бо є певне розчарування, коли громади не завжди формувались за принципом спроможності. І, на жаль, сьогодні 70% з них мають дотаційні бюджети. Ми маємо змінити цю ситуацію через об’єднання за прогнозованою моделлю, яка дозволить громадам бути демографічно, соціально та економічно спроможними».