Надіслав: Селищна рада , дата: Втр, 12/03/2019 - 08:12

  Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна - це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи.

  У Великій Лепетисі також, як годиться, всі разом провели зиму та зустріли весну. Минув рік, як селищний голова започаткував традицію відзначати свято Масляної, тож 10 березня біля селищного будинку культури (на Островці), знову відбулися справжні народні гуляння. Захід Масляної пройшов з гучними піснями, запальними танцями, веселими розвагами та конкурсами. Панувала справжня святкова атмосфера і навіть погода не стала на заваді.

  До присутніх звернувся селищний голова Микола Сінькевич, який побажав усім миру, добра, достатку та гарного настрою. У заході взяли участь Великолепетиські дитячі ясла-садочки, Великолепетиський елеватор, які приготували та безкоштовно пригощали усіх присутніх на святі різноманітними смаколиками, без яких не обходиться жодна Масляна: рум’яними, запашними млинцями, пиріжками, пампушками, варениками, гарячим чаєм.

  Працівники селищного будинку культури, які підготували та організували захід, створили для жителів атмосферу і колорит справжнього українського свята з усіма його традиціями. Святковий захід завершився урочистим спаленням опудала Масляної – символу холодної і важкої зими. Тому, прощаючись з ним, усі раділи, що всі печалі, прикрості й образи минулої пори року перетворюються на попіл, а весна принесе тільки здоров’я, щастя, радість та благополуччя!