Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 07/03/2019 - 08:21

21 лютого у конференц-залі відділу освіти районної державної адміністрації відбулася зустріч за участю влади, громадськості, представників політичних партій, громадських організацій. На порядку денному - питання добровільного створення об’єднаної територіальної громади у Великолепетиському районі. Питання актуальне вже досить давно, але чомусь саме зараз, для певної кількості мешканців селища воно стало особливо болючим. Відтак, основною метою зустрічі було створити ініціативну групу, яка б нарешті взяла у свої руки процес об’єднання.

 А розпочалося все тим, що громадяни, які визвались «захищати» інтереси населення, зібравши низку підписів земляків, звернулися зі скаргами до Президента України, керівників області і району (до речі, на прохання багатьох присутніх, зміст цих листів-звернень, та імена їх авторів так і не було озвучено). Отож, навмисне, чи то з власної необізнаності вони переконливо наголошували,  що на сьогоднішній день Велика Лепетиха запізнюється зі стартом реформи, а селищний голова спеціально затягує цей процес.

 Тут же виникає цілком слушне питання: де ці люди, з такою активною громадською позицією, були ще з 2016-го року, коли селищним головою Миколою Сінькевичем двічі ініціювалось об’єднання, проводились громадські слухання, неодноразові зустрічі з представниками Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування.  Втім, за останні три роки жодної подібної пропозиції, чи слушної думки від громадськості чомусь так і не прозвучало. Сільські голови свого часу також не надали згоди на об’єднання. Натомість, у ході зустрічі була висловлена думка, що робота стосовно проведення реформи у селищі не проводилась. Що тут скажеш, мабуть ми живемо у різних реальностях.

На жаль, протягом півторагодинного жвавого обговорення так і не стало зрозуміло, навіщо все ж збиралися. Під час зустрічі представники громади запропонували створити ініціативну групу, але увійти до її складу бажання не виявили. Також не прозвучало жодної конкретики, зокрема, які вже є напрацювання у цьому напрямку,  чи наявний план створення громади, тощо.  Мабуть далеко не всі громадяни правильно розуміють суть цієї реформи, і не усвідомлюючи її політичні, соціально-економічні та правові наслідки у подібних ситуаціях керуються власними переконаннями та своїми політизованими інтересами.

Тим часом селищний голова Микола Сінькевич однозначно підтримує доцільність процесу децентралізації, але як і раніше наголошує, що об’єднатися мусимо цілісним  Великолепетиським районом.  Тож, закликає до цього питання підійти зважено та відповідально. Присутні на зустрічі Малолепетиський сільський голова Максим Колокот, заступник голови Рубанівської сільської ради Олександр Лозіцький також дотримуються цієї думки, і наголошують, що нині розпочинати процес об’єднання недоречно. На жаль, інші сільські голови на зустрічі були відсутні, тож висловити свою думку не змогли, чи просто не виявили бажання. Стало відомо, що одними із ініціаторів вказаної зустрічі і направлених листів виступили Якименко В. Г., Таран Л. В..