Надіслав: Селищна рада , дата: Пон, 11/02/2019 - 10:33

8 лютого, у рамках відзначення 75-ї річниці визволення Великої Лепетихи від німецько-фашистських загарбників, у селищі пройшов ряд заходів. В день, коли на території нашого району затихли звуки війни, відбулося урочисте покладання вінків до обеліску, пам’ятних знаків, Братських могил, проведено тематичні концерти у районному, селищному будинках культури. В цей день згадали воїнів, які стояли  до останнього на передовій і за лінією фронту, для кого шлях на війні завершився під скромними обелісками і кому судилося повернутися живими.

Ця дата згуртувала навколо себе багато мешканців селища. Під час святкових концертів голова Великолепетиської районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, селищний голова Микола Сінькевич висловили вдячність та віддали данину пам’яті  усім тим, хто звільняв наше селище від окупантів, відстоював свободу на фронтах Другої Світової війни. Усім присутнім вони побажали міцного здоров’я, добра, злагоди та мирного неба над головою. Звернулися до односельців і голова районної ветеранської організації Валентина Курносик, директор КЗ «Великолепетиський районний краєзнавчий музей ім. О. І. Ціпко» Микола Марченко, який представив присутнім показ свого авторського документального фільму «Причини утворення Нікопольського плацдарму». На тематичних заходах були присутні ветерани війни Григорій Петрович Горішній та Григорій Пантелійович Клиба, який  висловив свої думки і вітання, подарував землякам хвилюючі пісні під баян.

У селищному будинку культури після концертної програми присутніх пригощали смачною солдатською кашею та чаєм від селищної ради, селищного голови Миколи Сінькевича, заступника селищного голови Олега Кислого та депутата районної ради Павла Кононенка. Від благодійного фонду Ігоря Колихаєва всі скуштували запашних яблук.

  У ці зимові дні ми вкотре повертаємося своєю зболеною, але світлою пам'яттю до того вистражданого та довгоочікуваного часу визволення нашого краю. Згадуємо імена, що навіки вписані в історію Великолепетищини власною кров'ю, бронзою й гранітом обелісків та людською пам'яттю. Захисників, які полягли визволяючи рідний край, вшанували хвилиною  мовчання. А ветеранам було розвезено продуктові подарунки від селищної ради.