Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 07/02/2019 - 16:25

Великою Лепетихою та просторами мережі інтернет ходять гучні обговорення  рішення господарського суду Херсонської області від 18.12.2018р., яким законними і обгрунтованими визнані позовні вимоги обласної прокуратури щодо повернення державі цілісного майнового комплексу державного підприємства ДАК «Хліб України» - «Великолепетиського елеватора», вартістю 46,6 млн. грн.

Як повідомляє прес-служба Прокуратури Херсонської області - Цілісний майновий комплекс є об'єктом державної власності, що не підлягає приватизації та корпоратизації в зв'язку з його загальнодержавним значенням. Однак, незважаючи на встановлену законом заборону на відчуження зазначеного майна, і при відсутності згоди Уряду, виконавчий комітет Великолепетиської селищної ради прийняв рішення про оформлення права власності на комплекс будівель ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України Великолепетиський елеватор». У прокуратурі зазначили, що форма власності цілісного майнового комплексу була протиправно змінена з державної на приватну. Це дійсно так, але зазначена вище інформація є неповною, бо жодного разу і в жодному матеріалі в інтернеті  не зазначена дата прийняття згаданого рішення. А відбулося це у далекому 2011 році.

Мешканці нашого селища, вищезазначену інформацію сприйняли доволі обурено і в соціальних мережах активно коментують дану ситуацію, посилаючись на неправомірні дії дійсного селищного голови М. В. Сінькевича. Проте, мало хто знає, що рішення виконавчого комітету селищної ради від 06.12.2011 року №181 «Про оформлення та видачу свідоцтв про право приватної форми власності на комплекс нежитлових будівель та споруд» було прийнято саме при головуванні В. Г. Якименко. Шкода, що неправомірні дії восьмирічної давності активно турбують великолепетисців лише зараз.