Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 17/05/2018 - 16:03

   У сучасному суспільстві все більшого поширення набуває думка, що опановувати іноземну мову варто починати з дошкільного дитинства. По-перше, у цьому віці дитина швидше і якісніше запам’ятовує нові слова, адже за кожним словом закріплюється певний образ. По-друге, саме в цей час малюк оволодіває рідною мовою, тож іноземна даватиметься легше. По-третє, вивчення дошкільником іноземної мови сприяє загальному розвитку його індивідуальних мовленнєвих здібностей.
  Іноземна мова – доступна і цікава дошкільнятам, якщо правильно організувати процес її вивчення. 15 травня 2018 року у Великолепетиському ясла-садку № 1 «Берізка» було проведено  районний семінар щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти та підготовки до роботи в умовах Нової української школи вчителів іноземної мови та завідувачів закладів дошкільної освіти.
  Згідно з сучасною концепцією дошкільної освіти, у Великолепетиському ясла-садку № 1 «Берізка»  функціонує гурток з навчання англійської мови для дітей 5-ти, 6-ти років. У дошкільному навчальному закладі вивчений матеріал застосовується не лише на спеціальних заняттях, а й в інших видах життєдіяльності дітей. Зокрема, іноземною мовою проводяться фізкультхвилинки, в іграх використовуються іншомовні лічилки, на музичних заняттях діти співають іншомовні пісні, тощо. Вже традиційним стало проведення свят і розваг з використанням інсценівок англійською мовою, для батьків проводяться відкриті заняття. Все це дає змогу зробити висновок про рівень розвитку кожного вихованця та ефективність організації навчання.
  У ході семінару було проведено заняття гуртка старшої групи з вивчення англійської мови згідно з програмою та методичними рекомендаціями Шкваріної Т.М. «Англійська мова для дітей дошкільного віку», яке провела молодий вихователь ясла-садка № 1 Кайда Анна Віталіївна.  Метою гуртка є повноцінний розвиток дитини, збагачення її інтелектуальної, вольової, емоційної та соціальної сфер в умовах оволодіння основами іншомовного спілкування.
  Під час заняття учасники семінару спостерігали, як діти із задоволенням виконують вправи та завдання вихователя, отже, у них закріплюється бажання і в подальшому вивчати іноземну мову. Про участь Великолепетиського ясла-садка № 1 в експерименті обласного рівня за темою: «Розвиток мовленнєвої діяльності дітей дошкільного віку засобами медіа освіти» вихователь – методист вище зазначеного садка Степанець Тетяна Миколаївна,  наголосила, що навчання дітей англійської мови є важливим етапом системи безперервної освіти, становлення і розвитку дитини. Саме так, у тісній співпраці закладу дошкільної освіти та школи, формується інтелектуально розвинена особистість.
  Вивчення іноземної мови не має стати для дитини джерелом труднощів чи втоми. Важливо пам’ятати: головне –  це розвиток дитини, збереження її психічного і фізичного здоров’я, формування інтересу до іноземної мови.