Надіслав: Селищна рада , дата: Срд, 16/05/2018 - 14:58

16 травня  відбулася зустріч лікаря загальної практики  сімейної медицини Великолепетиської  лікарської амбулаторії ЗПСМ Гохара Алі-Шаха з колективом Великолепетиської селищної ради. Лікар детально роз'яснив процедуру укладання декларації, відповів на самі хвилюючі запитання з цього приводу.

Зокрема, Гохар Хозратович зазначив, що декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (НСЗУ), що оплата за ваше обслуговування має находити у цей медзаклад.

Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються у системі.

Ви вільні у своєму виборі – не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання. Однак лікар може відмовити вам у підписанні декларації, якщо він уже набрав оптимальну кількість пацієнтів: сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, педіатр – 900.

Для підписання декларації з лікарем:

1.      Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

2.      Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров’я». Після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону для підтвердження.

3.  Пацієнт перевіряє, чи всі дані вказані вірно. Далі декларація роздруковується у двох примірниках, та підписується пацієнтом. Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладі.

4.  Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

Шановні жителі селища, поспішайте заключити договір з бажаним лікарем. Краще це зробити до 1 липня 2018 року.

Нагадуємо, на сьогоднішній день у районі працюють такі лікарі:

- Таточенко Ю. В. – лікар-педіатр Великолепетиської лікарської амбулаторії ЗПСМ;

- Касьян Л. О. – лікар-терапевт Великолепетиської лікарської амбулаторії ЗПСМ;

- Шевель Т. М. – лікар загальної практики – сімейної медицини Великолепетиської  лікарської амбулаторії ЗПСМ;

- Алі-Шах Гохар Хозратович – лікар  загальної практики – сімейної медицини Великолепетиської  лікарської амбулаторії ЗПСМ;

- Руденко С. К.  - лікар загальної практики – сімейної медицини Великолепетиської  лікарської амбулаторії ЗПСМ;

- Селеванцева Є. І. -  лікар загальної практики – сімейної медицини Великолепетиської  лікарської амбулаторії ЗПСМ;

- М’якенький  Ю. О. - лікар  загальної практики – сімейної медицини Малолепетиської  лікарської амбулаторії ЗПСМ;

- Павлов О. Г. - лікар  загальної практики – сімейної медицини Рубанівської  лікарської амбулаторії ЗПСМ;