Надіслав: Селищна рада , дата: Пон, 23/04/2018 - 09:01

За останні роки в Україні триває активний процес децентралізації. Поступово найближчі села та селища об’єднувалися в одну громаду. Проте й дотепер, попри вже значний досвід створення громад, не всі зважуються на такий важливий  крок .

Питання децентралізації наразі є досить актуальним  і у Великій Лепетисі. З цього приводу, за ініціативи голови районної державної адміністрації Анатолія Віремейчика, 20 квітня до Великолепетищини завітали голова Чаплинської районної державної адміністрації Олександр Бурейко та голова Чаплинської районної ради Володимир Бериславський, з метою передати досвід впровадження реформи на території Чаплинського району.

Зустрітися з гостями та зважити всі «за» і «проти» децентралізації влади зібралися у залі засідань районної ради керівники району, голови селищної, сільських рад, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, працівники районної та селищної ради, представники політичних партій та сільгосптоваровиробники району.

Голова Чаплинської районної державної адміністрації Олександр Бурейко та голова Чаплинської районної ради Володимир Бериславський поділися з присутніми власним досвідом щодо добровільного об’єднання територіальних громад, перспективами, проблемами та перевагами розвитку громади в умовах реформування органів місцевого самоврядування на власному прикладі. Серед плюсів реформи керівники Чаплинського району відзначили можливість отримання фінансової самодостатності, участі у проектах міжнародної технічної допомоги, які працюють саме з ОТГ, шанс використовувати кошти на розвиток своєї території. Серед безпосередніх переваг – інвентаризація земель, об’єктів соціальної сфери, податкових надходжень, оптимізація існуючих послуг та отримання нових.
Керівники Чаплинського району переконані, що об’єднувати громади потрібно  не завтра і навіть не сьогодні – це мало бути зроблене «ще вчора».

У ході спілкування було розглянуто питання фінансової децентралізації та її наслідки для територіальних громад району, можливості налагодження співробітництва громад для розв’язання проблемних питань на селі, механізми державної підтримки регіонального розвитку.

Учасники зустрічі прийшли до висновку, що лише активна самоорганізація сіл є дієвим рецептом захисту своїх інтересів кожного населеного пункту у незворотних процесах формування об’єднаних громад. Саме так можливо реалізувати демократичний принцип добровільності при формуванні спроможних громад та досягти більшого розвитку для своєї громади.