Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 25/01/2018 - 08:54

  Снігопади сильно впливають на господарську діяльність населення, особливо в сільській міс­цевості. Негативний вплив цього явища ускладнюється хуртовинами, сніговими буранами, при яких різко погіршується видимість та транспортне сполучення як в містах, так і між містами об­ласті. Випадання снігу з дощем при низькій температурі і ураганному вітрі ство­рює умови для обледеніння ліній електропередач, зв'язку, а також покрівлі споруд, різного типу опор і конструкцій, що дуже часто приз­водить до їх пошкодження.
  Особливу небезпеку снігові замети представляють для людей, яких негода застала в дорозі далеко від людського житла. Занесені снігом шляхи, втрата видимості викликає повне дезорієнтування на місцевості.
  Під час поїздки на автомобілі не слід намагатися перебороти снігові замети, необхідно зупинитися, щільно закрити  жалюзі машини, закрити двигун з боку радіатора. Якщо є можливість, автомашину треба постави­ти двигуном до вітру. Періодично потрібно виходити з машини, розгріба­ти сніг, щоб машину не занесло снігом. Крім того, не занесений снігом автомобіль — добрий орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. При прогріванні двигуна важливо не допускати  надходження  в кабіну (кузов, салон) вихлопних  газів, з цією ме­тою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.
  Якщо в біду разом потрапило декілька чоловік, потрібно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття, з інших машин необхідно злити воду. Ні в якому випадку не можна покидати укриття — автомашину. В сильний снігопад орієнтири, які здаються надійними з першого погляду, через декілька метрів можуть бути загублені.
  Населенню під час снігових заметів потрібно бути готовим для проведення рятувальних робіт: розшуку заметених снігом людей і сіль­ськогосподарських тварин; надання першої медичної допомоги і роз­чищення снігових заметів на дорогах, вулицях, навколо тваринниць­ких ферм і виробничих будівель, ліквідації аварій на комунальних і енергетичних мережах.
  Під час снігової бурі роботи слід виконувати тільки групами з таким розрахунком, щоб кожна людина знаходилась в полі зору інших працівників. Знаходитись поблизу зруйнованої будівлі небезпечно, особливо необхідно остерігатися обірваних електродротів, вони можуть бути під напругою. Головна умова — не піддаватись паніці, діяти грамотно, стримувати інших людей від нерозумних  вчинків, надавати допомогу постраждалим.