Надіслав: Селищна рада , дата: Суб, 25/11/2017 - 00:00

Багато  трагедій  пережив  український  народ,  але  страшнішого  лиха,  ніж Голодомор історія України не знала. Ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи про горе настільки великого масштабу так голосно не мовчали… В той час, коли близько 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не жили… Цих загиблих Україна щорічно згадує в День пам’яті жертв Голодомору, що традиційно припадає на четверту суботу листопада.

24 листопада, напередодні  скорботного пам'ятного дня, у Великій Лепетисі відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку в парку «Пам’яті жертв Голодомору».

До присутніх на мітингу звернулися перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Трохименко, селищний голова Микола Сінькевич. Вони наголосили на важливості  пам'яті про трагедію Голодомору,  закликали запалити свічку та пом'янути у молитві тих, хто завчасно покинув цей світ. Пам’ятати гіркі уроки історії, аби не повторити їх знову, просив присутніх у своїй промові і директор Великолепетиського райнного музею ім. Олени Ціпко Микола Марченко. А настоятель Свято-Миколаївської церкви протоієрей отець Василій Шмигельський за жертвами Голодомору провів поминальний молебінь.

Учасники траурного зібрання вшанували пам'ять, загиблих від голоду хвилиною мовчання. До підніжжя пам’ятного знаку поклали вінки, квіти, запалені лампадки. На завершення, в знак вічної пам’яті про голодні роки, присутні скуштували по ламанцю духмяного хліба.