Надіслав: Селищна рада , дата: Пон, 21/03/2016 - 19:29

Ігор Якович Болгарин – відомий радянський письменник пригодницького жанру кінця минулого століття, кіносценарист, кінорежисер – легенда радянського кіно, лауреат Державної премії СРСР, Заслужений діяч мистецтв України, володар золотої медалі імені Олександра Довженка, автор понад шести десяти художніх та документальних фільмів. Наш знаменитий земляк. Народився у 1929 році в Рубанівці.

Його дитинство і юність пов’язані з Рубанівкою та Великою Лепетихою. У важкі 30-ті роки його батьки переїхали у районний центр, де в Дніпрянскій середній школі (нині школа № 1) у перші повоєнні роки навчався і одержав атестат зрілості. Потім – навчання у Всесоюзному інституті кінематографії, куди вступив при небаченому конкурсі – 80 претендентів на місце. По закінченню працював на кіностудії Довженко в Києві, потім – у Москві.

У кількох фільмах Ігоря Яковича згадується Велика Лепетиха. Саме звідси – від Рубанівки до Києва і Москви проліг його шлях до слави великого митця. Шлях таланту, дару Божого, великого сина Лепетищини.

Давно очікувана зустріч великолепетисців з видатним кінорежисером відбулась п’ятого серпня 2009-го року у залі засідань районної ради. Тодішня голова селищної ради В. Г. Якименко вручила грамоту з рішенням ради про присвоєння Ігорю Яковичу звання почесного громадянина Великої Лепетихи.

У 1949-му році Ігор Якович виїхав з великої Лепетихи у Москву вчитись на кінорежисера. Через 60 років він вкотре завітав на Батьківщину. Як син, почесний громадянин, академік, відомий у світі кінорежисер. Як Велика Людина з Великої Лепетихи.