Надіслав: Селищна рада , дата: Птн, 12/04/2019 - 10:42

10 квітня в малій залі комунального закладу «Великолепетиський районний Будинок культури» відбулась святкова концертна програма, присвячена Міжнародному дню ромів «Ame – Roma», організована відділом культури, молоді та спорту районної державної адміністрації спільно з районним Будинком культури.

На свято зібралися представники ромської національності нашого району та шанувальники їх яскравої та самобутньої культури. Ведучі заходу, Наталія Дмитренко та Валентина Лисечко, ознайомили присутніх з історією походження ромського народу та їхніми культурними традиціями. Привітав з  Міжнародним днем ромів  всіх присутніх  голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик.

Пісенний, літературний та музичний фольклор циган дуже різноманітний, і в цей день не залишив байдужим нікого.  Доказом цього стала святкова концертна програма «AME - ROMA». Свої здібності представили  талановиті представники ромської національності нашого селища: соло на баяні подарував Петро Барієв, а його внучка, Ізабелла Барієва виконала циганську польку, Тетяна Саітова та Тамара Осман прочитали свої власні вірші, прозвучали пісні у виконанні Руслана Атаєва, Георгія Барієва та Лізи Барієвої, яка ще й виконала танок «Циганочка з виходом». Також глядачі мали змогу послухати циганські мотиви та пісні у виконанні Володимира Мікули, Анастасії Мельниченко, Ганни Антипенко - солістів Великолепетиського СБК, фортепіанного ансамблю ДШМ у складі Ірини Березань та Ольги Капличної та вихованця ДШМ Івана Чмихала, соліста Сергія Мороза і танцювального колективу «Горицвіт» Малолепетиського СБК та інструментального дуету у складі Ігоря Ільєнка та Руслана Атаєва.

Це свято відбувалося у районі вперше, а бурхливі оплески та задоволення на обличчях глядачів свідчить про те, що воно вдалося на славу. І не важливо якої ти нації, адже якщо ти робиш справу з душею, і це подобається іншим, то не варто зупинятися.