Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 03/01/2019 - 11:26

Організаційна робота

Депутати селищної ради, представляючи інтереси населення виявляють активну позицію з реалізації суспільних питань. Нинішній депутатський корпус складає 26 депутатів.

Протягом звітного періоду відбулося 8 сесій ради. Прийнято 138 рішень, з них 9 – питання бюджету, 12 – про селищні програми та їх виконання, 3 – щодо комунальної власності, 4 – з питань місцевих податків, 65 – стосовно регулювання земельних питань, 6 – кадрових питань, 39 – інші.

Селищною радою утворено 4 постійні комісії, які діють за дорученням ради або з власної ініціативи:

 - з питань бюджету, фінансування, планування та економічного розвитку;  

-  з питань агропромислового комплексу, будівництва, транспорту та зв’язку; (Ці комісії працюють найактивніше)

- з гуманітарних питань та комунальної власності;

-  мандатна комісія з питань депутатської етики, законності та правопорядку.

На своїх засіданнях комісії готують та вивчають проекти програм, бюджету, звітів, питання життєдіяльності селища. Все це вносять на розгляд ради, готують висновки та рекомендації, здійснюють контроль за виконанням рішень ради. Практично всі питання, які розглядались на сесіях,  попередньо обговорювались на  засіданнях постійних комісій.

У розв’язанні питань місцевого життя, координуючою ланкою  в роботі установ, організацій і підприємств селища у міжсесійний період є виконавчий комітет. Згідно із затвердженим планом роботи він працював у складі 15 чоловік.

За звітний період проведено 9 засідань виконкому, прийнято 81 рішення. Розглядались поточні питання, подання підприємств, установ, організацій, заяви громадян.  Для підготовки питань на розгляд виконкому створювались робочі групи, до складу яких входили працівники апарату селищної ради,  керівники служб району.

 

Бюджет селища

Бюджет Великолепетиської селищної ради за 10 місяців  2018 року складає:
 16 млн. 9 тис. 200 грн. З них:

- загального фонду – 15 млн. 224 тис. 200 грн..

- спеціального фонду – 785 тис. грн.

 

 

Економічний і соціальний розвиток селища

Програми економічного та соціального розвитку селища на 2018 рік затверджена 26 сесією 7 скликання від 27 грудня 2017 року №398. У ній викладено основні напрямки розвитку Великої Лепетихи. Виконання Програми взаємопов’язане із виконанням бюджету селища.

 

Освіта

    Одним із важливих питань у роботі селищної ради є виховання підростаючого покоління. На території селища працює 4 дошкільні навчальні заклади, які фінансуються з місцевого бюджету.

За звітний період на фінансування дошкільних закладів  селищною радою виділено 6 млн. 226 тис. 348 грн. (для розвитку матеріально-технічної бази, на паливо, електроенергію, заробітну плату та курсову підготовку працівників, на харчування дітей).

За рахунок коштів з бюджету селищної ради на харчування дітей у дошкільних закладах використано 60% витрат (за 2018 рік – виділено 521 тис. 61 грн.),  батьківський внесок 40% (323 тис. 789 грн.). Вирішено питання щодо зменшення або звільнення від батьківської плати за харчування дітей пільгових категорій: 8 чоловік – діти воїнів АТО (100% ), 17 чоловік – діти з  багатодітних сімей (50%)

Протягом 2018 року у ясла-садку №1 «Берізка»:

- профінансовано роботи по  поточному ремонту опалювальної системи на суму 120 тис. грн. (замінено всі старі батареї та труби на сучасні та економні) Фото 1-2

- оформлено право власності на земельну ділянку ясла-садка №1 на суму 30 тис. 548 грн.

- попередньо сплачено 30% коштів за розробку робочого проекту по реконструкції одноповерхової будівлі дитячого закладу №1 для відкриття додаткових груп на суму 53 тисячі 740 гривень.

У садку №2 «Ромашка» :

- зроблено капітальний ремонт харчоблоку на суму 112 тисяч 891 гривня.

- на суму 49 тисяч 981 гривня проведено поточний ремонт стелі однієї дитячої групи, постелено лінолеум; зроблено ремонт комори, кімнати для білизни, коридору до харчоблоку.

- в кожну групу проведено водопровід та каналізацію на суму 35 тис. грн..

придбано комп’ютер на суму 8 тис. 700 грн

 

У ясла-садок №4 «Калинка»:

- придбано холодильник, пральну машину  на суму 23 тис. 108 грн.

- зроблено реконструкцію та ремонт туалетної,  умивальної кімнати, встановлено нову сантехніку.

- у харчоблок постелено лінолеум.

 

У ясла-садку №3 «Ягідка»

- зроблено повністю ремонт туалетної кімнати, встановлено нову сантехніку, нові двері;

- ремонт опалювальної груби

Всього на суму 27 тис. 551 грн.

 

Загальноосвітні заклади фінансуються з державного бюджету, але селищна рада також не стоїть осторонь та активно їх підтримує.

У 2018 році на поліпшення гарячого харчування дітей виділено субвенцію для ЗОШ №1, та №2 на суму  300 тисяч  гривень,

на харчування дітей у пришкільних таборах літнього оздоровлення  61 тис. 74 грн.

Також 14 тисяч 850 гривень було виділено відділу освіти Великолепетиської РДА  для поїздки школярів до Асканії Нової та Зелених Хуторів Таврії.

Із школами постійно ведеться співпраця.

За участю школярів неодноразово проводились прибирання узбережжя Дніпра.

Селищна рада брала участь у різноманітних шкільних заходах.

 

Освітлення селища

Одним із головних завдань є вуличне освітлення селища.

У 2018 році освітлено:

вул. Національна (Орджонікідзе), протяжністю 1100 м. на суму 169 тис. 485 грн.

вул. Калинова (Дімітрова),  заг. протяжністю 1620 м. на суму 237 тис. 74 грн.

вул. Шевченка, заг. протяжністю 1480 м. на суму 198 тис. 579 грн.

 частини вул. Пушкіна, вул. Київська (Дзержинського). заг. протяжністю 2050 м. на суму 289 тис. 292 грн.

Також освітлені дитячі майданчики по вул. Миру (Куйбишева). На центральній площі замінено старі ліхтарі на нові сучасні, потужні та економічні.

Робота по освітленню вулиць у Великій Лепетисі триватиме і надалі.

 

Вуличні шляхи селища

Одним із першочергових завдань є ремонт та утримання вуличних шляхів селища. На поточний ремонт вулиць Островського, Маяковського, Чкалова, Пушкіна, Леваневського, Миру у 2018 році  використано  862 тисячі 120 гривень.

Для поточного дрібного часткового ремонту вулиці Михайлівська (від перехрестя вулиці Чкалова до перехрестя вулиць Лермонтова) залучено  198тияч 900гривень, з них 133 тисяч 900 гривень субвенція з обласного бюджету та 65 тисяч гривень з місцевого бюджету.

За звітній період  для поточних ремонтів доріг селища було придбано 33 бочки бітумної емульсії на суму 106 тисяч 980 гривень із селищного бюджету.

За ініціативи селищного голови, депутатами селищної ради було направлено депутатське звернення до Великолепетиської РДА та районної ради, Херсонської обласної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації, щодо питання включення ділянки автомобільного шляху міжобласного значення Т-08-04 Кам’янка-Дніпровська – Каховка  (а саме км. 67-65, км. 86-87 (Каїрська балка), та км. 92-93 (Василівська балка) у першочергові заходи при плануванні ремонту доріг обласного значення. Адже ця ділянка дороги є основним і дуже важливим сполученням з обласним центром та знаходиться у жахливому стані.

 

 

Озеленення селища

Селищна рада постійно дбає про озеленення селища. У парку Приморському, біля обеліску Слави, спільними зусиллями працівників з благоустрою селищної ради, воїнів афганців, бійців АТО, та Великолепетиського лісництва було висаджено близько 80-ти саджанців  туї, акації, липи.

У парку Пам’яті  Жертв Голодомору насадження також оновлювалися. Там висадили близько 80-ти молодих дерев: сумах пухнастий, липа, акація.

Протягом року всі насадження належно доглядалися та поливалися.

Внесли свій вклад в озеленення селища члени виконкому селищної ради, які за власні кошти придбали 28 саджанців троянд та висадили їх на центральній алеї селища.  Ініціаторами в цій добрій справі виступили Баєва Людмила Миколаївна, Геєр Тетяна Рудольфівна Члени виконавчого комітету закликають всіх приєднатися до своєрідного флешмобу. Разом ми зробимо наше селище гарним та квітучим.

 

 

Благоустрій селища

Рішенням виконкому селищної ради було затверджено заходи по благоустрою території селища на 2018 рік.

У ході проведення цих заходів за звітній період виконувалися наступні роботи:

- санітарна очистка парків, скверів, дитячих майданчиків: видалення чагарників і сухостою, викошування трави, обрізка дерев (вул. Калинова (Дімітрова), Незалежності (Тельмана), Національна (Орджонікідзе), прибирання опалого листя, вивезення сміття. За звітній період фізичною особою підприємцем Маслаганом Сергієм Анатолієвичем було вивезено сміття з контейнерів, які встановлені в місцях загального відпочинку громадян.

Великолепетиським СКГ «Сількомунгосп» вивозилось сміття з парків, скверів, кладовищ.

На ці цілі із селищного бюджету було витрачено 92тисячі 488 грн.

- утримання у належному стані території стадіону «Колос», (у 2018 році придбано нову потужну газонокосарку на суму близько 100 тис. грн)

- догляд за кладовищами південної та північної частини селища: протягом року обрізались гілки та чагарники, навесні було завезено землю, побілено огорожі та дерева, на обидва кладовища встановлені нові ворота.

- прогортання полігону для твердих   побутових відходів (6 разів)

 - взимку чистка снігу та посипання доріг і шляху через міст (на ці заходи витрачено

36 тис. 450 грн.). Наприкінці 2017 року було придбано снігоприбирач. Хочеться подякувати за співпрацю керівництву Великолепетиського елеватора, Ващенку Олександру Івановичу, Бугаю Івану Івановичу, які у зимовий період постійно допомагали прогортати дороги від снігу на Островці.

- обрубування криги навколо головної опори мосту.

- селищна рада замовляла грейдер, яким було прогорнуто і вирівняно ділянки доріг по вул. 1 Травня, Коцюбинського, Шевченка, Молодіжна, Таврійська (Котовського), Польова (Петровського) на перехресті  з вул. Дніпровська (Кірова).

Також розпочато роботи по прогортанню вул. Каховська (Лазо)

За ініціативи селищної ради було проведено ряд «суботників» по прибиранню території селища, зокрема, паркових зон, центральних вулиць, дитячих майданчиків та територій біля пам’ятників. Залучено трудові колективи підприємств, організацій, установ усіх форм власності, учні загальноосвітніх шкіл, Великолепетистького ПТУ №22, а також 24 чоловіка, які були направлені на виправні роботи.

 Варто зазначити, що такі  суботники, проходили і в місцях, які не підпорядковуються селищній раді, адже знаходяться поза межами населеного пункту. Це автобусні зупинки, в’їзд у селище (в районі Пушки),  межа Великолепетиського районуЦі місця є обличчям селища, тому ми добросовісно їх доглядаємо.

Для реалізації вищезазначених заходів у селищній раді на постійній роботі працює 4 робітники з благоустрою. Залучаються до робіт з благоустрою і громадяни направлені Великолепетиським районним центром зайнятості.

Крім того, протягом року на замовлення селищної ради біля автобусної зупинки в центрі були встановлені нові квіткові клумби.

 Оновлювалась розмітка «Пішохідний перехід»

Працівники селищної ради з благоустрою долучилися і до оформлення автобусних зупинок. Представники районного будинку культури, відділу культури молоді та спорту РДА, районної дитячої бібліотеки, організували та провели художнє оформлення зупинки в центрі. Селищна рада повністю забезпечила необхідними матеріалами.

Неодноразово замінювалися зламані вандалами лавочки в парку Пам’яті Жертв Голодомору

 

На виконання програми «Благоустрій» за звітний період було придбано та профінансовано:

- бензину А-92 – 1 тисяча 700 літрів

- скрапленого газу  - 1 тисяча 645

 

 

Соціальний захист населення

У 2018 році селищною радою було виділено субвенцію у сумі 20 тисяч 466 гривень Великолепетиському управлінню соціального захисту населення  на закупівлю путівок для ліквідаторів та потерпілих учасників аварії на ЧАЕС. Також, на закупівлю путівок в табори відпочинку для дітей пільгових категорій було виділено 79 тисяч 170 гривень.

За звітний період, на підтримку малозабезпечених верств населення та воїнів АТО з місцевого бюджету виділено 77 тис.грн. Селищна рада неодноразово приймала участь у зборі допомоги на передову.

Пільгові категорії населення забезпечено безкоштовними дровами  (у вигляді щепи),  дров з аварійних дерев – це 12 складів: ветеранам війни ( 5 сімей) – 10 складів; інвалідам І-ІІІ групи (1 сімя ) – 2 склади.

Ветеранів війни з нагоди свят Дня перемоги, Дня визволення Лепетихи від німецько-фашистських загарбників вітали цінними подарунками, продуктовими наборами.

Традицією стало вручення новорічних подарунків. Наприкінці 2017 року на новорічні ранки у чотири дитячі садочки селищною радою було виділено 300 подарункових пакунків. Близько 400 подарунків вручили на відкритті новорічної ялинки, під час  різдвяних свят. Цього року подарункових пакунків придбано на суму 51 тис. 800 грн.

 

 

Культура

Станом на 1 грудня 2018 року у селищному будинку культури діє 6 гуртків  художньої самодіяльності та клубів за інтересами - 3  для дорослих та 3 для дітей. Штат селищного будинку культури складає 8 чоловік. За 2018 рік було виділено на заробітну плату працівникам селищного будинку культури 412 тисяч 800 гривень.

Протягом року колектив селищного будинку культури брав участь в усіх заходах, які організовувала селищна рада та відділ культури Великолепетиської РДА з нагоди визначних дат та подій (ювілейні, тематичні та масові заходи). Це День селища, День воїнів-інтернаціоналістів, День перемоги, День Незалежності, та багато інших.

За ініціативи селищного голови на території СБК було організовано свято Масляної, святкування з нагоди Дня людей похилого віку, проводилась дискотека для молоді. На жаль, у самому приміщенні селищного будинку культури його працівниками за весь рік було проведено лише два заходи.

 

 

Дитячі та спортивні майданчики

За звітний період доглядалися та доповнювалися обладнанням дитячі майданчики селища.

У квітні 2018 року селищною радою було придбано 29 антивандальних тренажерів всього на суму 265 тисяч гривень. Спортивні майданчики облаштували біля селищного будинку культури по вулиці Островського, у парку імені Селіної, на площі Миру біля приміщення районної ради. Восени спортивні майданчики були доукомплектовані новими тренажерами. 

Наступного року спортивний майданчик буде облаштовано на Забалці. Комплекс тренажерів уже придбано. В планах – зробити майданчик з тренажерами у мікрорайоні вул. Каховська (Лазо).

В свою чергу, закликаємо берегти і цінувати те, що робиться для населення. Адже, цього року вандали неодноразово пошкоджували обладнання дитячих та спортивних майданчиків.

 

Фізкультура та спорт

За звітній період селищна рада постійно приділяла увагу розвитку та підтримці спорту у селищі. До штатного розпису селищної ради входить посада інструктора по спорту.

Великолепетиська селищна рада орендує приміщення спортивного залу районного будинку культури, який працює щоденно. На базі спортивного залу діють 7 секцій, які відвідують майже 120 чоловік. Це секції: баскетболу, волейболу, жіночого волейболу, футболу, секції з доміно, настольного тенісу, карате.

З цих видів спорту проведено безліч  чемпіонатів, розважальних турнірів, спортивних змагань. Багато з них були присвячені певним подіям, визначним датам, відбувалися з нагоди різних свят, а саме присвячені Дню незалежності, Дню фізкультурника Дню захисника та дню козацтва.

За 2018 рік у районних, міжрайонних, обласних змаганнях (з футболу, волейболу, баскетболу шахів, шашок, доміно, підтягування, тенісу, армреслінгу та інших) великолепетиські спортсмени вибороли 23 перших місць, 7 других місць, 8 третіх місць. Найбільше перемог здобули під час футбольних районних змагань.

Також у 2018 році було проведено відкритий селищний турнір з футболу серед ветеранів спорту на честь спортсмена та тренера Анатолія Гайвана.

 

Медицина

Опікується селищна рада і медициною. На комунальне підприємство Великолепетиський  «Центр первинної медико-санітарної допомоги» виділено:

на відшкодування коштів на рецепти : для дітей-інвалідів – 4 тисячі 500 гривень; для онкохворих – 4 тисячі гривень; для ветеранів – 9 тисяч гривень; для придбання туберкуліну  – 30 тисяч гривень; одній дитині-інваліду на спеціальне харчування – 43 тисячі гривень.

5 тис. 350 грн. було виділено на навчання молодого спеціаліста в інтернатурі, для його подальшої роботи у Великій Лепетисі.

 

Громадський транспорт

На виконання Програми врегулювання питання перевезення пільгових категорій населення в смт. Велика Лепетиха було розроблено та впроваджено програму безкоштовного проїзду міським маршрутним автобусом для пільгових категорій населення. За звітній період видано 9 507 талонів,  508 громадянам на що було витрачено 28 тисяч 521 гривень..

Щоб для населення ціна на проїзд міським маршрутом не підвищувалася селищна рада за звітний період компенсувала ПРАТ «Великолепетиському АТП-16543» різницю в тарифі 174 тис. 800 грн.

 

Інформування населення

Великолепетиська селищна рада працює за принципами публічності, прозорості та відкритості. Основними інструментами для висвітлення діяльності селищної  ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт vlepetykha-rada.org/, який постійно оновлюється та інформаційний «Вісник Великолепетиської селищної ради», який виходить два рази на місяць. За звітний період вийшло 20 випусків Вісника.

На сайті систематично:

- висвітлювалась інформація про діяльність та роботу селищної ради;

- оприлюднювались рішення сесій та виконавчого комітету селищної ради,

-  інформація щодо важливих робочих зустрічей і нарад,

- новини про події і різноманітні заходи які проводились на території селища, тощо.

 Крім того, на сайті селищної ради завжди публікуються актуальні повідомлення від СКГ «Сількомунгосп» про відключення у селищі водопостачання, ремонтні роботи на центральному водогоні.

На сайті функціонує фотогалерея, діє громадська онлайн приймальня, через яку кожен може звернутися до селищного голови.

 

 

Підтримка Великолепетиського СКГ «Сількомунгосп»

На виконання заходів по Програмі «питна вода Херсонщини» на Великолепетиський СКГ «Сількомунгосп» за звітній період було виділено 810 тис. грн.

- На придбання матеріалів для ремонту водогону15 тис. грн.

- Сплата ЄСВ 30 тис. грн.

- Сплата за енергоносії 660 тис. грн.

- На відновлення артезіанської свердловини, яка подає холодну воду до  Великолепетиської ЗОШ №2 селищна рада виділила кошти у сумі 105 тисяч гривень.

По вулиці Артема було замінено частину старого водогону та прокладено нову трубу.

У 2018 році за неодноразової ініціативи селищного голови Миколи Сінькевича, комісія у складі контролерів Великолепетиського СКГ «Сількомунгосп», спільно з депутатами, представниками селищної ради,  під головуванням начальника СКГ Володимира Щомака, проводила рейди та працювала по виявленню незаконного використання питної води.

У ході перевірок у домоволодіннях було виявлено магніти, які зупиняли лічильники, непрацюючі лічильники, стало відомо про жителів селища, які  користувалися водою без облікових приладів

 На порушників складено відповідні акти та нараховано штрафи.

На сьогоднішній день у Великій Лепетисі актуальною залишається проблема з відновленням та реконструкцією існуючого водогону. Згідно технічного висновку за результатами обстеження технічного стану системи водопостачання смт. Велика Лепетиха: Технічний стан системи водопостачання трубопроводів – аварійний. Фізичний знос – понад 80 %

 

 У вересні у приміщенні селищної ради відбулася зустріч селищного голови Миколи Сінькевича, начальника Великолепетиського СКГ «Сількомунгосп» Володимира Щомака з представниками Херсонського Центру інноваційних аграрних технологій з приводу залучення інвестицій для реалізації проекту реконструкції водогону у Великій Лепетисі.

Великолепетиський СКГ «Сількомунгосп» власноруч виготовляє бетонні люки для оглядових ям. Близько 70-ти штук таких люків  вже встановлено по Великій Лепетисі.

 

Захист території смт Велика Лепетиха від підтоплення ґрунтовими водами

Проводяться роботи по ліквідації від наслідків підтоплення ґрунтовими водами мешканців вул. Дніпровська (Кірова).

Розроблено кошторисний проект «Будівництво горизонтального дренажу в смт. Велика Лепетиха Херсонської обл. (водопониження ґрунтових вод)» на суму 63 тис. грн.

На підставі цього проекту, для проведення робіт по ліквідації ґрунтових вод будемо намагатися залучати кошти з обласного, державного бюджетів.

24  сім’ям, постраждалим  від підтоплення,  селищна рада виділила по 2000 тис. грн. матеріальної допомоги для ліквідації наслідків лиха (на придбання шланг, насосів).

У вересні, з метою обговорити та знайти шляхи вирішення проблеми підтоплення відбулася робоча зустріч з спеціалістами  м. Херсон.

У ході зустрічі були обговорені заходи, які вживаються селищною радою, щодо вирішення проблеми підтоплення та загальний стан ситуації  на сьогоднішній день. Також було обговорено розроблений проект, розглянуто інші варіанти відведення  води.

 

 

Загалом на проекти, які сприяють соціальному і економічному розвитку селища використано 1 млн. 742 тис. 983 грн.

«Будівництво горизонтального дренажу в смт. Велика Лепетиха Херсонської обл.(водопониження ґрунтових вод)» 95 тис. грн.

«Технічний висновок системи водопостачання смт. Велика Лепетиха»  29 тис. 756 грн

«Гідравлічна схема системи водопостачання смт. Велика Лепетиха» 250 тис. грн.

«Проект реконструкції системи водопостачання «989 тис.940 грн

«Проект реконструкції дитячого я/с №1 «Берізка» 179 тис. 137 грн

«Топографо-геодезична зйомка в масштабі 1:2000 території смт. Велика Лепетиха» 199 тис. 150 грн

 

Земельні відносини

 

Дуже важливим питанням в роботі селищної ради є земельні відносини. Всі звернення громадян з питань земельного законодавства вирішуються оперативно та кваліфіковано.

Видано 3912 довідок про наявність земельних ділянок для пред’явлення в служби селища.

Видано 16 викопіювання з плану земель селищної ради, для оформлення земельних ділянок у власність та користування.

Постійно проводиться інвентаризація земельних ділянок, які використовуються без правовстановлюючих документів та за які не сплачуються кошти.

За звітний період 2018 року від:

- оренди земельних ділянок до бюджету селищної ради надійшло 2101369,67 грн (два мiльйони сто одна тисяча триста шістдесят дев`ять гривень 67 копiйок),

- земельного податку до бюджету селищної ради – 1612168,91 грн.( Один мільйон шістсот дванадцять тисяч сто шістдесят вiсiм гривень 91 копiйка)

За звітній період розглянуто та підготовлено на розгляд сесії 91 письмова заява від громадян та юридичних осіб. Актуальним питанням залишається допомога учасникам АТО у підготовці документів для подання до Головного управління Держгеокадастру у Херсонськів області.

 На засіданнях постійних комісій було вирішено ряд земельних питань, в тому числі 7 земельних спорів, основними з яких є встановлення меж присадибних ділянок та розміщення господарських будівель і споруд безпосередньо на межі.

На часі стоїть питання з розроблення містобудівної документації та затвердження Генерального плану селища, розширення меж населеного пункту смт Велика Лепетиха та поновлення нормативно грошової оцінки селища. Але для вирішення цих питань необхідні кошти.

На даний час виготовлена топографічна зйомка населеного пункту смт Велика Лепетиха.

 

 

Інші послуги ради

При Великолепетиській селищній раді працює адміністративна комісія. З початку 2018 року проведено 28 засідань адміністративної комісії. Нею було розглянуто 47 протоколів про адміністративні правопорушення громадян.

Загальна сума сплачених штрафів складає 6342 грн.

 

 

Селищна рада постійно працює із зверненнями громадян. Всього до селищної ради надійшло 700 звернень, в яких було порушено 57 питань різноманітного характеру. Всі вони розглянуті у визначений термін.

Найчастіше порушуються питання  соціального захисту (матеріальна допомога  учасникам АТО,  громадянам на лікування); комунального господарства (ремонт дорожнього покриття  та освітлення вулиць); аграрної політики і земельних відносин (надання  земельних ділянок, надання дозволів на розробку та затвердження технічної документації) тощо.

За звітний період спеціалістами селищної ради видано близько 7180 різноманітних довідок громадянам.

На особистому прийомі  у голови прийнято 810 громадян.

 

Програма   профілактики  злочинності на території Великолепетиської  селищної ради   на 2016-2020 роки

Робота проводиться у взаємозв’язку з іншими  відповідними службами селища, згідно чинного законодавства.

Так із службою у справах дітей районної державної адміністрації здійснено перевірки житлових умов та місцезнаходження батьків , діти яких знаходяться тимчасово в інтернатних закладах, умови проживання, виховання дітей, які знаходяться під опікою, дітей з неблагополучних сімей. За звітний період  було надано 25 пакетів документів.

Здійснюється  документальний супровід на осіб, які відпрацьовують на громадських роботах за скоєння адміністративних порушень та осіб, які відбувають покарання у вигляді громадських робіт по кримінальним справам. За звітний період  районному сектору з питань пробацій надано 122 документи.

Громадянам, які звертаються до селищної ради на вимогу певних служб чи установ надаються характеристики. Таких у звітному періоді – 13.

Здійснюються спільні виїзди з дільничними інспекторами поліції за скаргами та зверненнями громадян. Таких виїздів  у поточному році було  31.

Благоустрій. Нагадування про закріплення територій, згідно Правил благоустрою селища,  кожному керівнику,  підприємцю, тощо. Проводяться перевірки та здійснюються попередження про наведення порядку на закріплених територіях,  роз’яснювальна робота з населенням щодо утримання собак.

В літній час  проводились рейди- перевірки  у вихідні дні місць та закладів відпочинку молоді з метою виявлення перебування у них неповнолітніх осіб.

 

Реєстрація місця проживання

З початку роботи в даному напрямку з 01.01.2018 року  по 01.11.2018 року здійснено:

- реєстрацію місця проживання та  зняття з реєстрації місця проживання 475 осіб;

- видано 1072 довідки  про реєстрацію місця проживання.

- направлено  21 повідомлення   про зняття з  реєстрації  місця проживання.

Прийнято громадян з питань внесення змін до документів, що посвідчують особу  стосовно  зміни назв вулиць  148 осіб.

Отримано 118 запитів про реєстрацію місця проживання, на які надано відповіді.

 

Державна реєстрація

За 2018 рік зареєстровано 340 заяв щодо права власності на нерухоме майно, 2720 заяв на оренду. За вищевказані надані послуги до місцевого бюджету надійшли кошти в сумі 306 тисяч  грн..

 

Трудовий архів

Основною метою діяльності Трудового архіву є прийом та зберігання документів ліквідованих сільськогосподарських та промислових підприємств, установ та організацій, не залежно від форм власності.

Ведеться облік прийнятих заяв від громадян і облік виданих архівних довідок, копій, витягів з документів, що знаходяться на зберіганні.

Відповідно до встановлених термінів, заявникам та Пенсійному фонду  виготовлено 306 архівних довідок соціально-правового характеру, з них  про заробітну плату 208, про стаж роботи -51, витягів з книг наказів - 47.

Трудовим архівом прийнято на державне зберігання документи з кадрових питань.

 

 

 

Децентралізація

Рішенням тридцять першої сесії селищної ради VIІ скликання від 22.06.2018 № 501

«Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад» було затверджено Порядок проведення громадського обговорення з питань добровільного об’єднання територіальних громад.

11 липня за розпорядженням селищного голови (від 27.06.2018  №105) вдруге відбулися громадські слухання на яких розглядалася пропозиція селищного голови Миколи Сінькевича щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл Рубанівка,  Веселе, Князе-Григорівка, Середнє, Катеринівка, Костянтинівка, Миколаївка Демидівка, Запоріжжя, Мала Лепетиха, Сергіївка у  Великолепетиську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селищі Велика Лепетиха.

 

Неодноразово обговорювали питання реформування місцевого самоврядування, добровільного об’єднання територіальних громад району на  робочих зустрічах з представниками  Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування.

 

Селищний голова наголошує на тому, що має бажання зберегти цілісний район, тому в одну територіальну громаду закликає об’єднатися всі сільські ради Великолепетиського району.

На разі, це питання залишається відкритим.