Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 08/11/2018 - 16:47

08 листопада в актовій залі відділу освіти районної  державної  адміністрації  відбулося  засідання за «круглим  столом» щодо  проведення  реформи  децентралізації у Великолепетиському районі. Зустріч відбулася за участю  радника з питань децентралізації Херсонського відокремленого підрозділу установи «Центр  розвитку місцевого  самоврядування» Леоніда Жовтило, голови Великолепетиської РДА Анатолія Віремейчика, великолепетиського селищного голови Миколи Сінькевича, малолепетиського сільського голови Максима Колокота, князегригорівського сільського голови Тетяни Андрійовської, працівників установ та організацій селища, громадськості.

Леонід Жовтило інформував присутніх про загальну ситуацію децентралізації на Херсонщині та Україні в цілому, перспективи об’єднання територіальних громад. Зокрема, було представлено початковий перспективний план формування територіальних громад Херсонської області і ситуацію на сьогоднішній день, динаміку формування громад за 2015-2018 роки (серед якої зазначено про тенденцію до росту). Крім того поговорили про передання у комунальну власність територіальних громад земель поза межами населених пунктів, про ресурси громад (60% податку на доходи фізичних осіб, трансферти з державного бюджету: субвенції та дотації).

У ході засідання кожен бажаючий мав змогу висловити свою думку та поставити раднику з питань децентралізації хвилюючі запитання. Селищний голова Микола Сінькевич зауважив, що має бажання зберегти цілісний район, тому в одну територіальну громаду закликає об’єднатися всі сільські ради Великолепетиського району.  Також він зазначив, що Великолепетиська селищна рада вже двічі (у 2016 та 2018 роках) намагалася розпочати процес децентралізації, але жодна сільська рада на пропозицію та запрошення по об’єднанню не відгукнулася.