Надіслав: Селищна рада , дата: Птн, 21/09/2018 - 14:28

Останні декілька років у жителів Великої Лепетихи району Забалка існує велика проблема. У підвалах житлових будинків та на подвір’ях часто стоїть вода. Люди нарікають, що вони постійно змушені її відкачувати. Однак, особливого результату це не дає, адже через короткий проміжок часу підвали затоплює знову. Причиною тому є високий рівень ґрунтових вод, а весною та восени ситуація ускладнюється ще й великою кількістю опадів.

20 вересня, з метою обговорити та знайти шляхи вирішення цієї проблеми відбулася робоча зустріч за участю голови Великолепетиської районної державної адміністрації А. М. Віремейчика , першого заступника голови РДА О. В. Трохименка, селищного голови М. В. Сінькевича, заступника селищного голови О. В. Кислого та спеціалістів з м. Херсон: представника інженерного центру тепловодопостачання - Василенка С. І., кандидата сільськогосподарських наук Херсонського державного аграрного університету - Булигіна О. І., спеціаліста Державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту - Петрука В. М.

У ході зустрічі були обговорені заходи, які вживаються селищною радою, щодо вирішення проблеми підтоплення та загальний стан ситуації  на сьогоднішній день. Також було обговорено розроблений проект «Будівництво горизонтального дренажу в смт. Велика Лепетиха Херсонської обл. (водопониження ґрунтових вод)», розглянуто інші варіанти відведення  води.

 Під час обговорення стало зрозуміло: проблема виникла внаслідок того, що жителі роками захаращували та засипали балку сміттям. Вони просто створили з неї сміттєзвалище, тим самим знищили природний дренаж. Присутні оглянули вулицю Дніпровська  та території садиб і обговорили план дій щодо ліквідації наслідків підтоплення. В результаті було прийнято рішення про необхідність більш детального вивчення проблеми підтоплення та розробки комплексних науково обґрунтованих природоохоронних заходів по захисту від підтоплення жителів селища району Забалка. Але перш ніж проводити будь-які роботи у цьому напрямку, для жителів будуть організовані громадські обговорення (так як можливі роботи на території домогосподарств). Дату громадських обговорень обов’язково буде повідомлено.

Нагадаємо, що Великолепетиська селищна рада з метою  допомогти у вирішенні цієї проблеми виділяла жителям вул. Дніпровська (Кірова) матеріальну допомогу.