Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 20/09/2018 - 14:35

         Повідомляємо Вам, що найближчим часом (з 24 по 28 вересня 2018 року)  у Великолепетиському районі спеціалізованою бригадою фахівців-онкологів комунального закладу Херсонської обласної ради «Херсонський обласний онкологічний диспансер» у складі онкогінеколога, онкоуролога, онкохірурга, буде проводитись безоплатне консультування і профілактичний огляд населення з метою виявлення передпухлинних   та онкологічних захворювань:

 • смт. Велика Лепетиха – 24.09.2018 р., 25.09.2018 р.        
 • с. Рубанівка – 26.09.2018 р.
 • с. Князе-Григорівка – 27.09.2018 р.
 • с. Мала Лепетиха – 28.09.2018 р.

Херсонська область входить у 7 найбільших по онкологічній захворюваності областей України. За останні 10 років у Херсонській області відбувся ріст захворюваності на злоякісні новоутворення

Низький рівень життя населення, неможливість доїхати до спеціалізованих медичних установ, сприяють тому, що онкологічні захворювання виявляються на пізніх стадіях, коли можливість лікування обмежена, або такої можливості взагалі немає. Особливо високий рівень занедбаних випадків раку серед сільських мешканців.

Ефективне лікування онкологічних захворювань можливе лише за умови ранньої діагностики. Саме тому важливо наблизити кваліфіковану діагностику до населення області.

З метою реалізації проекту «Якісна діагностика вдома», запропонованого Херсонською обласною радою, бригада фахівці-онкологів комунального закладу Херсонської обласної ради «Херсонський обласний онкологічний диспансер» під час виїздів у райони безоплатно консультуватимуть сільське населення на базі лікарських амбулаторій.

Планується виїзд бригади лікарів-онкологів, які будуть працювати у кожному районі протягом 1 тижня, у складі онкогінеколог, онкоуролог, онкохірург та проводити:

- огляд уролога (чоловіки старші за 40 років - з метою ранньої діагностики раку передміхурової залози та прямої кишки);

 • огляд гінеколога (з метою ранньої діагностики онкологічних та передракових захворювань жіночої статевої сфери та молочних залоз);
 • огляд хірурга (жінки старше за 40 років – з метою ранньої діагностики раку молочної залози);
 • огляд шкіри (з метою ранньої діагностики онкологічних та передракових захворювань);
 • огляд порожнини рота (з метою ранньої діагностики онкологічних захворювань)

з проведенням забору біологічного матеріалу (для безкоштовного обстеження):

 • забір крові на онкомаркер PSA (чоловіче населення старше 40 років - з метою ранньої діагностики раку передміхурової залози);
 • забір крові на онкомаркер СA-125 (жіноче населення з підозрою на рак яєчників);
 • проведення аналізу калу на приховану кров (жінки та чоловіки старші за 50 років – з метою раннього виявлення раку кишківника);
 • цитологічний мазок (з метою ранньої діагностики онкологічних та передракових захворювань жіночої статевої сфери);

Приїзд досвідчених спеціалістів обласного закладу підвищить вмотивованість населення звернутися по допомогу та пройти профілактичне обстеження.