Надіслав: Селищна рада , дата: Чтв, 12/07/2018 - 09:34

11 липня у приміщенні районного будинку культури відбулися громадські слухання на яких розглядалася пропозиція селищного голови Миколи Сінькевича щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад села Рубанівка, села Веселе  Рубанівської сільської ради, села Князе-Григорівка, села Середнє Князегригорівської сільської ради, села Катеринівка, села Костянтинівка Катеринівської сільської ради, села Миколаївка Миколаївської сільської ради, села Демидівка, села Запоріжжя Демидівської сільської ради, села Мала Лепетиха, села Дмитрівка, села Сергіївка Малолепетиської сільської ради у  Великолепетиську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селищі Велика Лепетиха.

У проведенні громадського обговорення взяли участь голова районної державної адміністрації Анатолій Віремейчик, голова районної ради Тетяна Верховська, Малолепетиський сільський голова Максим Колокот, працівники районної державної адміністрації, районної та селищної ради, депутати районної, селищної рад, представники бюджетних установ району, мешканці Великолепетищини.

Селищний голова Микола Сінькевич ознайомив присутніх з основною метою та завданнями громадських слухань. Він, як більшість населення, стурбований подальшою долею Великолепетиського району, його жителів, але наголосив на тому, що процес децентралізації набирає все більших обертів і у нас залишається дуже мало часу. Крім того, Микола Вікторович зауважив, що цього дня питання об’єднання в одну територіальну громаду у Великолепетиському районі піднімається вдруге. Адже одного разу Великолепетиська селищна рада вже намагалася розпочати процес децентралізації, але жодна сільська рада на пропозицію та запрошення по об’єднанню не відгукнулася і ніяким чином не відреагувала. Також селищний голова висловив свою думку про те, що об'єднання буде ефективним лише у тому випадку, якщо громада залишиться у тому ж складі. Іншими словами, один район - одна громада. Але не зважаючи на це Микола Вікторович стверджує, що обєднання є добровільним, і важливим є вибір кожного.

Питань і сумнівів з приводу об’єднання виникає дуже багато. Тому, аби донести до населення об’єктивну інформацію, освідомити у важливих аспектах децентралізації, дати відповіді на хвилюючі запитання, на громадські слухання були запрошені наступні гості:  директор Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Сілюкова, радник з питань місцевих фінансів та децентралізації Херсонського Центру розвитку місцевого самоврядування Жовтило Леонід Борисович, директор Херсонського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Лариса Оленковська. Вони поінформували присутніх про хід процесу децентралізації у державі в цілому та безпосередньо про реалізацію завдань адміністративно-територіальної реформи на Херсонщині, наголосили на перспективах розвитку громад. Серед плюсів Оксана Сілюкова відзначила можливість отримання фінансової самодостатності, участі у проектах міжнародної технічної допомоги, які працюють саме з ОТГ, шанс використовувати кошти на розвиток своєї території.

Директор Херсонського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Лариса Оленьковська наголосила, що проводити реформи в такий складний час дуже непросто, але треба розуміти, що альтернативи реформі місцевого самоврядування немає, вона має незворотній характер Дана реформа важлива і необхідна для соціально-економічного розвитку району та України.

Радники з питань децентралізації та бюджетної сфери Херсонського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» повідомили про перспективи об’єднання, навівши приклади вже об’єднаних громад у інших регіонах.

На жаль, присутні на слуханнях ставили запитання не охоче. Здебільшого запитували про можливі наслідки об’єднання, цікавилися досвідом сусідніх районів, піднімали земельні, кадрові питання,  активно обговорювали питання доріг, тощо. Кожен учасник отримав розгорнуту компетентну відповідь.

Зрештою, більшістю голосів присутніх, громадські слухання завершилися прийнятим рішенням про винесення на чергову сесію Великолепетиської селищної ради питання про добровільне об’єднання територіальних громад з адміністративним центром смт Велика Лепетиха.